1500 meter

 

3:33.95

(7)

Henrik

Ingebrigtsen

Sandnes IL

24.2.91

Zürich, SUI

29.8.13

3:35.43

(5)

H.

Ingebrigtsen

 

 

London, GBR

7.8.12

3:36.33

(5)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Noskva, RUS

16.8.13

3:36.39

(2)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Palo Alto, USA

29.4.12

3:37.16

(5)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Birmingham, GBR

30.6.13

3:37.30

(7)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Stockholm, SWE

22.8.13

3:37.4

(3)

Lars Martin

Kaupang

Larvik TIF

18.8.52

Oslo/Bi

30.6.76

3:37.52

(8)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Mosva, RUS

18.8.13

3:37.57

(2)

Vebjørn

Rodal

Oppdal FIK

16.9.72

Byrkjelo

13.7.97

3:38.1

(5)

Knut

Kvalheim

IK Tjalve

14.6.50

Oslo/Bi

30.6.76

3:38.43

(5)

H.

Ingebrigtsen

 

 

London, GBR

14.7.12

3:38.5

(1)

Arne

Kvalheim

IK Tjalve

25.4.45

Oslo/Bi

28.8.68

3:38.61

(1)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Leuven, BEL

14.8.10

3:38.74

(2)

Espen

Borge

IK Tjalve

8.9.61

Aarhus, DEN

1.7.87

3:38.76

(6)

Lars Ove

Strømø

IL Fri

7.5.63

Oslo/Bi

27.7.85

3:38.76

(7)

Filip

Ingebrigtsen

Sandnes IL

20.4.93

Ninove, BEL

27.7.13

3:38.78

(6)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Noskva, RUS

14.8.13

3:38.80

(3)

Per Erling

Kristoffersen

Lørenskog FIL

16.2.59

Oslo/Bi

26.6.82

3:38.80

(11)

 

Borge

 

 

Oslo/Bi

2.7.88

3:38.84

(13)

Marius

Bakken

IL Runar

27.3.78

Rieti, ITA

28.8.05

 

 

ß10

 

 

 

 

 

3:38.86

(14)

H.

Ingebrigtsen

 

 

London, GBR

27.7.13

3:38.87

(6)

 

Borge

 

 

Oslo/Bi

5.8.87

3:38.95

(8)

 

Borge

 

 

Oslo/Bi

4.7.87

3:39.0

(5)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

24.7.73

3:39.05

(3)

K.

Kvalheim

 

 

Stockholm, SWE

7.8.73

3:39.07

(3)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Stanford, USA

28.4.13

3:39.2

(1)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

25.8.76

3:39.25

(12)

Ove

Talsnes

IL Gular

22.6.62

Oslo/Bi

2.7.88

3:39.4

(5)

Ingar

Engelund

IF Minerva

12.5.54

Oslo/Bi

3.8.78

3:39.49

(12)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Oslo/Bi

7.6.12

3:39.5

(3)

K.

Kvalheim

 

 

Bergen/Kr

28.8.73

3:39.50

(7)

 

Ingebrigtsen

 

 

Nijmegen, NED

25.5.11

3:39.55

(2)

K.

Kvalheim

 

 

Stockholm, SWE

25.7.73

3:39.58

(8)

Morten Kolstø

Velde

Haugesund IL

19.12.84

Oslo/Bi

3.7.09

3:39.6

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

26.8.70

3:39.6

(9)

K.

Kvalheim

 

 

Helsingfors, FIN

30.7.73

3:39.69

(9)

 

Borge

 

 

Stockholm, SWE

5.7.88

3:39.76

(9)

Lars

Stene

Heimdal IF

13.6.61

Oslo/Bi

27.7.85

3:39.8

(3)

Arne

Hamarsland

IL Gular

24.7.33

Oslo/Bi

5.9.58

3:39.8

(2)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

4.8.73

3:39.83

(10)

 

Talsnes

 

 

Oslo/Bi

4.7.87

3:39.88

(7)

Tor Øivind

Ødegård

Fredrikstad IF

28.2.69

München, GER

21.6.97

3:39.9

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

23.7.68

3:40.0

(1)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

4.9.73

3:40.1

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

5.8.70

3:40.1

(1)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

19.6.73

3:40.1

(3)

Anfin

Rosendahl

IL Gular

9.1.57

Bergen/Fa

19.6.80

3:40.12

(1)

Bård

Kvalheim

IK Tjalve

17.9.73

Stockholm, SWE

2.5.706

3:40.14

(7)

 

Ingebrigtsen

 

 

Oslo/Bi

4.6.10

3:40.2

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Stockholm, SWE

29.7.70

3:40.22

(8)

Thomas Solberg

Eide

Haugesund IL

20.11.92

Sollentuna, SWE

28.6.11

3:40.25

(3)

 

Ingebrigtsen

 

 

Göteborg, SWE

10.8.10

3:40.28

(3)

 

Stene

 

 

Byrkjelo

28.6.86

3:40.3

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

19.6.73

3:40.3

(1)

 

Engelund

 

 

Oslo/Bi

6.6.78

3:40.33

(11)

 

Strømø

 

 

Hengelo, NED

19.7.87

3:40.35

(1)

 

Borge

 

 

Nesbyen

16.8.87

3:40.38

(13)

Atle

Karlsen

Fredrikstad IF

18.4.65

Oslo/Bi

2.7.88

 

 

ß20

 

 

 

 

 

3:40.4

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

21.6.67

3:40.4

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

28.7.69

3:40.4

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Västerås, SWE

28.6.74

3:40.46

(9)

 

Borge

 

 

Eugene, USA

2.6.84

3:40.47

(14)

Igor

Kristensen

IF Minerva

18.11.61

Oslo/Bi

2.7.88

3:40.47

(10)

Tommy

Gjølga

IL i BUL

1.5.69

Oslo/Bi

6.7.91

3:40.48

(5)

 

Ødegård

 

 

Byrkjelo

13.7.97

3:40.49

(7)

Jim

Svenøy

Fræna FIK

22.4.72

Dortmund, GER

26.6.99

3:40.5

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

6.9.69

3:40.5

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Eugene, USA

6.6.71

3:40.5

(5)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

5.7.73

3:40.52

(2)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Eugene, USA

31.5.13

3:40.6

(2)

Stig

Rekdal

Larsnes IL

8.9.39

Oslo/Bi

12.7.66

3:40.6

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Mariestad, SWE

3.8.68

3:40.61

(2)

Hans Kristian

Fløystad

IK Tjalve

3.4.89

Ninove, BEL

21.7.12

3:40.7

(1)

 

Kaupang

 

 

Oslo/St

19.5.76

3:40.7

(8)

Arne

Hovde

Ringerike FIK

10.1.48

Oslo/Bi

30.6.76

3:40.76

(6)

 

Strømø

 

 

Gävle, SWE

28.7.86

3:40.8

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

11.9.68

3:40.8

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Bergen/Kr

2.9.70

3:40.84

(4)

Torstein

Brox

IL i BUL

11.6.59

Oslo/Bi

28.6.84

3:40.9

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Kongsvinger

5.8.67

3:40.90

(11)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Oslo/Bi

13.6.13

3:40.91

(1)

H.

Ingebrigtsen

 

 

Nadderud

17.6.12

3:41.0

(2)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

26.8.70

3:41.0

(1)

K.

Kvalheim

 

 

Molde

5.7.74

3:41.0

(3)

 

Kristoffersen

 

 

Øvre Årdal

28.8.81

3:41.01

(6)

 

Svenøy

 

 

Byrkjelo

13.7.97

3:41.02

(7)

 

Kristoffersen

 

 

Oslo/Bi

28.6.84

3:41.02

(8)

B.

Kvalheim

 

 

Gent, BEL

16.7.06

3:41.03

(10)

 

Rosendahl

 

 

Zürich, SUI

13.8.80

3:41.04

(2)

Eyvind

Solbu

Ås IL

17.11.72

Byrkjelo

23.7.95

3:41.08

(4)

 

Kaupang

 

 

Stockholm, SWE

17.7.75

3:41.08

(3)

 

Svenøy

 

 

Byrkjelo

23.7.95

3:41.1

(2)

 

Kaupang

 

 

Oslo/Bi

30.7.75

3:41.10

(7)

 

Strømø

 

 

Oslo/Bi

5.7.86

3:41.12

(5)

 

Ødegård

 

 

Malmö, SWE

20.8.97

3:41.19

(3)

 

Kaupang

 

 

Stockholm, SWE

8.6.76

3:41.24

(7)

 

Solbu

 

 

Basel, SUI

10.6.95

3:41.28

(2)

 

Kristensen

 

 

Sandnes

9.6.88

3:41.29

(1)

 

Borge

 

 

Øyestad

16.6.88

3:41.3

(3)

A.

Kvalheim

 

 

Umeå, SWE

9.8.73

3:41.3

(7)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

31.7.74

3:41.30

(8)

 

Velde

 

 

Heusden, BEL

18.7.09

3:41.32

(10)

 

Strømø

 

 

Oslo/Bi

5.8.87

3:41.33

(7)

 

Kristensen

 

 

Århus, DEN

6.7.88

3:41.33

(4)

H.

Ingebrigtsen

 

 

London, GBR

3.8.12

3:41.34

(6)

 

Borge

 

 

Kvarnsveden, SWE

27.6.89

3:41.34

(11)

 

Ødegård

 

 

Oslo/Bi

4.7.97

3:41.35

(5)

 

Talsnes

 

 

Gävle, SWE

4.7.91

3:41.46

(2)

 

Eide

 

 

Rehlingen, GER

28.5.12

3:41.47

(1)

 

Borge

 

 

Indianapolis, USA

3.5.86

3:41.48

(13)

 

Talsnes

 

 

Oslo/Bi

6.7.91

3:41.5

(3)

A.

Kvalheim

 

 

Helsingfors, FIN

1.8.70

3:41.53

(4)

Odd Morten

Brekke

Gjesdal IL

19.10.81

Norrtälje, SWE

11.7.05

3:41.57

(5)

 

Ødegård

 

 

Cottbus, GER

11.6.97

3:41.58

(8)

 

Rosendahl

 

 

Oslo/Bi

26.6.82

3:41.58

(1)

 

Rodal

 

 

Overhalla

19.7.97

3:41.6

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

22.8.67

3:41.6

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Stockholm, SWE

30.8.67

3:41.6

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Victoria, CAN

19.9.70

3:41.6

(2)

A.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

29.6.71

3:41.6

(4)

 

Kaupang

 

 

Oslo/Bi

4.7.74

3:41.61

(3)

 

Fløystad

 

 

Stretford, GBR

23.7.11

3:41.64

(1)

 

Borge

 

 

Byrkjelo

12.7.87

3:41.64

(12)

 

Gjølga

 

 

Sheffield, GBR

29.8.93

3:41.65

(2)

 

Strømø

 

 

Milano, ITA

26.5.85

3:41.68

(1)

 

Borge

 

 

Walnut, USA

29.4.84

3:41.7

(2)

 

Kaupang

 

 

Göteborg, SWE

1.6.76

3:41.7

(1)

Per Øystein

Saksvik

Ranheim IL

19.5.57

Roosendaal, NED

20.6.79

 

 

ß30

 

 

 

 

 

3:41.74

(6)

B.

Kvalheim

 

 

Florø

4.6.05

3:41.75

(10)

 

Eide

 

 

Oslo/Bi

9.6.11

3:41.8

(2)

Erik

Mathisen

IL Gular

30.12.52

Oslo/Bi

5.7.77

3:41.81

(7)

 

Svenøy

 

 

Gateshead, GBR

2.7.95

3:41.82

(1)

 

Bakken

 

 

Florø

8.8.04

3:41.88

(12)

 

Strømø

 

 

Koblenz, GER

6.8.86

3:41.9

(4)

 

Hamarsland

 

 

Stockholm, SWE

22.8.58

3:41.9

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Kristiansand

16.8.70

3:41.9

(5)

K.

Kvalheim

 

 

Oslo/Bi

3.8.71

3:41.9

(1)

 

Mathisen

 

 

Oslo/St

1.6.77

3:42.0

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Karlskoga, SWE

1.9.69

3:42.0

(1)

A.

Kvalheim

 

 

Eskilstuna, SWE

1.9.70

3:42.0

(1)

K.

Kvalheim

 

 

Karlstad, SWE

2.8.74

3:42.0

(2)

 

Engelund

 

 

Larvik/Lo

5.7.78

3:42.03

(4)

 

Talsnes

 

 

Byrkjelo

28.6.86

3:42.06

(3)

 

Ingebrigtsen

 

 

Nijmegen, NED

26.5.10

3:42.1

(7)

Ulf Bertil

Lundh

IK Tjalve

11.10.32

Göteborg, SWE

28.8.58

3:42.20

(12)

Sindre

Buraas

SK Vidar

3.5.89

Oslo/Bi

9.6.11

3:42.24

(9)

Bernt

Eltervaag

IL Skjalg

13.10.62

Kvarnsveden, SWE

27.6.89

3:42.29

(2)

Knut

Hegvold

Heimdal IF

19.9.61

Nesbyen

16.8.87

3:42.4

(9)

Rolf

Olsen

KFUM-kameratene

20.4.49

Oslo/Bi

24.7.73

3:42.41

(3)

Rune

Wiker

IL i BUL

18.5.63

Geneve, SUI

15.6.90

3:42.48

(10)

Lars Johan

Fjelde

Lillehammer IF

3.3.57

Oslo/Bi

26.6.82

3:42.6

(2)

Odd

Bratland

Namsen FIF

25.12.43

Stockholm, SWE

26.6.72

3:42.9

(7)

Sverre

Sørnes

IL Gular

20.2.45

Oslo/Bi

3.8.71

 

 

ß40

 

 

 

 

 

3:42.9

(4)

Are

Nakkim

Moss IL

13.2.64

Stavanger/St

4.8.86

3:43.1

(4)

Knut

Brustad

IL i BUL

23.7.45

Västerås, SWE

11.8.68

3:43.37

(1)

Bjørn Arild

Bøhleng

IL i BUL

23.3.72

Oslo/Bi

14.5.98

3:43.38

(3)

Ketil Evjen

Hansen

IL i BUL

11.3.65

Sandnes

23.8.87

3:43.07

(6)

Vegard

Ølstad

FIK Ren-Eng

12.9.92

Tammerfors, FIN

13.7.13

3:43.5

(7)

Frank Otto

Meinseth

IL Gular

19.7.64

Stavanger

4.8.86

3:43.63

(2)

Sverre

Dombu

IL i BUL

16.9.54

Lillehammer

31.5.84

3:43.64

(3)

Stein

Bugge

Strindheim IL

20.5.61

Nadderud

4.8.85

3:43.75

(3)

Vetle

Aasland

Ullensaker-Kisa IL

30.12.91

Nadderud

17.6.12

3:43.77

(2)

Kjetil

Hodnekvam

FIL AKS-77

25.6.77

Drammen

7.7.01

 

 

ß50

 

 

 

 

 

3:43.82

(1)

Morten

Warland

IL Skjalg

6.2.63

Bergen/Fa

22.6.82

3:43.87

(2)

Per Erik

Vullum

Heimdal IF

27.1.74

Oslo/Bi

14.5.98

3:43.9

(1)

Håkon

Lutdal

Bardufoss & Omegn IF

3.8.42

Oslo/Bi

19.7.72

3:43.93

(3)

Bo

Breigan

IK Tjalve

17.12.58

Oslo/Bi

20.5.86

3:44.1

(9)

Bjørn

Husby

Strindheim IL

30.9.45

Oslo/Bi

3.8.71

3:44.10

(1)

Johannes

Alnes

Bækkelagets SK

7.6.90

Oordegem, BEL

2.6.12

3:44.2

(2)

Audun

Boysen

IK Tjalve

10.5.29

Oslo/Bi

3.8.54

3:44.22

(1)

Eirik

Hansen

IK Tjalve

15.5.63

Västerås, SWE

24.6.87

3:44.25

(2)

John

Halvorsen

IF Minerva

17.8.66

Stjørdal

20.8.89

3:44.3

(2)

Terje

Schrøder-Nielsen

IK Tjalve

29.1.45

Bergen/Kr

3.9.68

 

 

ß60

 

 

 

 

 

3:44.3

(10)

Jon

Grydeland

Overhalla IL

7.11.47

Oslo/Bi

3.8.71

3:44.34

(2)

Helge

Drange

BFG Fana

8.2.65

Bergen/Fa

6.7.87

3:44.36

(9)

Kåre Birger

Hagen

FIK Ren-Eng

26.11.58

Oslo/Bi

5.7.79

3:44.36

(7)

Morten

Rønnekleiv

Tønsberg FIK

1.5.65

Karlskrona, SWE

24.7.89

3:44.37

(2)

John Harris

Christensen

IL Gular

12.7.63

Jessheim

31.5.90

3:44.4

(9)

Stig Roar

Husby

IL i BUL

12.9.54

Larvik/Lo

18.7.84

3:44.4

(4)

Thor

Helland

IL i BUL

10.12.36

Oslo/Bi

10.8.65

3:44.4

(3)

Svein

Gruer

Ringerike FIK

29.5.44

Oslo/Bi

23.7.68

3:44.41

(4)

Arvid

Hansen

Brunlanes IL

15.5.60

Steinkjer

21.8.82

3:44.41

(1)

Bjørn

Nordheggen

Oppegård IL

24.8.61

Oslo/Bi

22.6.89

 

 

ß70

 

 

 

 

 

3:44.43

(15)

Håkon

Brox

IK Tjalve

18.1.85

Oslo/Bi

9.6.11

3:44.52

(10)

Svein

Førde

Breim IL

17.9.51

Oslo/Bi

5.7.79

3:44.6

(11)

Per

Halle

IF Sturla

6.5.49

Oslo/Bi

2.8.72

3:44.6

(2)

Bjørge

Ruud

Ringerike FIK

16.2.54

Waco, USA

20.4.79

3:44.62

(3)

Bjørn Steinar

Økland

IL Gular

13.3.63

Moss

3.9.89

3:44.65

(4)

Kyrre

Kvelstad

Ogndal IL

17.10.63

Jessheim

31.5.90

3:44.69

(3)

Frank

Bjørkli

Hommelvik IL

30.1.65

Austin, USA

9.4.88

3:44.74

(3)

Johan

Brekke

SK Vidar

1.8.59

Oslo/Bi

23.7.87

3:44.79

(5)

Geir Vidar

Bøe

IF Herkules

28.2.62

Saarijärvi, FIN

23.6.90

3:44.8

(2)

Morten

Jurs

Oppsal IF

16.1.60

Larvik/Lo

1.8.84

 

 

ß80

 

 

 

 

 

3:44.9

(3)

Arne

Stamnes

IL i BUL

23.4.33

Oslo/Bi

17.9.59

3:44.9

(8)

Tor Edmund

Klepp

Vennesla IL

8.8.53

Oslo/Bi

4.7.74

3:45.0

(8)

Ståle

Engen

IF Sturla

29.6.47

Oslo/Bi

5.8.70

3:45.1

(3)

Stephan

Muryn

IK Grand

14.11.45

Oslo/Bi

19.7.72

3:45.1

(3)

Bjarte

Sleire

IL Skjalg

21.7.54

Oslo/St

1.6.77

3:45.16

(2)

Eigil

Hannestad

IL Gular

21.10.60

Øvre Årdal

11.6.83

3:45.26

(9)

Kjetil

Måkestad

IL Gular

16.6.85

Heusden, BEL

28.7.07

3:45.32

(8)

Eivind

Jenssen

Steinkjer FIK

8.8.88

Oslo/Bi

3.7.09

3:45.34

(2)

Roger

Gjøvaag

IL i BUL

7.9.56

Bergen/Fa

1.6.83

3:45.36

(1)

Simen

Bakken

IL Heming

11.9.67

Oslo/Bi

15.6.85

 

 

ß90

 

 

 

 

 

3:45.38

(6)

Geir Tore

Hamarsland

GSK Sandnes

26.3.66

Sandnes

9.6.88

3:45.4

(2)

Terje

Lilleseth

IL i BUL

10.8.26

Göteborg, SWE

6.8.56

3:45.41

(2)

Thomas

Roth

Ullensaker-Kisa IL

11.2.91

Oslo/Bi

13.8.12

3:45.42

(4)

Ben M.

Øverland

Ready

11.2.63

Stockholm, SWE

6.8.87

3:45.45

(9)

Atle

Næsheim

Fredrikstad IF

16.12.66

Karlskrona, SWE

24.7.89

3:45.5

(3)

Jan

Fjærestad

Fana IL

28.2.54

Oslo/Bi

6.9.79

3:45.50

(6)

Egil

Takle

Ready

2.7.58

Byrkjelo

28.6.86

3:45.51

(4)

Terje

Moen

IL i BUL

20.2.57

Øvre Årdal

11.6.83

3:45.66

(6)

Øyvind

Fretheim

BFG Fana

23.6.73

Byrkjelo

23.7.95

3:45.69

(5)

Rune

Løchting

IF Minerva

4.4.62

Sollentuna, SWE

12.6.84

 

 

ß100

 

 

 

 

 

3:45.7

(4)

Claus

Hagli

IK Tjalve

2.4.50

Oslo/Bi

28.6.77

3:45.7

(4)

Peder Arne

Sylte

IK Tjalve

16.4.54

Oslo/Bi

6.9.79

3:45.77

(2)

Kjell Sigmund

Sandgrind

IL Gular

10.3.62

Oslo/Bi

18.8.87

3:45.8

(3)

Morten

Thorgersen

IL Gular

3.7.51

Oslo/Bi

27.6.78

3:45.83

(1)

Svein Erik

Eide

IL Korlevoll

28.11.65

Oslo/Bi

21.9.85

3:45.84

(13)

Ferdinand Kvan

Edman

IF Sturla

12.2.93

Oslo/Bi

7.6.12

3:45.88

(3)

Per Th.

Thomassen

IL Gular

17.8.70

Jessheim

21.8.94

3:45.9

(1)

Thor

Høydahl

Leknes & Omegn IF

14.3.51

Sotkamo, FIN

24.7.77

3:45.92

(3)

Brede

Huse

Modum FIK

12.1.58

Oslo/Bi

18.8.87

3:45.95

(1)

Tom Erling

Kårbø

Stord IL

4.2.89

Sollentuna, SWE

28.6.11

 

 

ß110

 

 

 

 

 

3:45.98

(2)

Ronny

Nordli

IK Tjalve

27.10.66

Mosjøen

16.8.92

3:45.99

(6)

Svein

Gressløs

Sarpsborg IL

15.2.58

Västerås, SWE

24.6.87

3:46.0

(7)

Konrad

Hanssen Ystborg

IK Tjalve

2.5.41

Bergen/Kr

3.9.68

3:46.1

(8)

Magne

Bjørdal

IK Tjalve

4.8.46

Bergen/Kr

3.9.68

3:46.1

(11)

Leif Inge

Tjelta

IL Skjalg

2.9.49

Oslo/Bi

24.7.73

3:46.1

(11)

Bredo

Glomsrød

KFUM-kameratene

7.2.52

Göteborg, SWE

1.6.76

3:46.12

(6)

Dag Erik

Vågdal

Ready

21.5.61

Oslo/Bi

23.7.87

3:46.12

(3)

Rune

Johansen

Steinkjer FIK

24.4.68

Bergen/Fa

24.8.93

3:46.2

(4)

Ragnar

Andersen

Halden IL

12.5.29

Oslo/Bi

8.8.57

3:46.2

(2)

Åge

Henriksen

IK Tjalve

5.8.61

Trondheim/Le

14.8.86

 

 

ß120

 

 

 

 

 

3:46.23

(12)

Joachim

Brøndbo

Steinkjer FIK

27.3.85

Oslo/Bi

6.6.08

3:46.26

(5)

Kjell

Øygard

Jølster IL

8.3.62

Bergen/Fa

6.7.87

3:46.3

(2)

Thor

Solberg

TIF Viking, Bergen

16.5.38

Bergen/Kr

13.9.66

3:46.3

(3)

Ragnar

Schie

IK Tjalve

20.6.48

Oslo/Bi

9.9.71

3:46.33

(6)

Sindre

Løchting

FIK Orion

11.7.93

Oslo/Bi

13.6.13

3:46.35

(1)

Arild

Haugene

IL i BUL

13.2.59

Borås, SWE

18.6.85

3:46.4

(2)

Thor

Sandness

IF Minerva

4.7.57

København, DEN

30.7.80

3:46.42

(2)

Vidar

Dahle

IL Gular

26.2.88

Stretford, GBR

4.9.12

3:46.5

(11)

Jan

Voje

Gjerpen IF

5.12.42

Oslo/Bi

3.8.71

3:46.5

(2)

Steinar

Gressløs

Sarpsborg IL

20.7.53

Oslo/Bi

13.7.76

 

 

ß130

 

 

 

 

 

3:46.69

(11)

Trond

Syvertsen

IK Tjalve

30.3.65

Sandnes

9.6.88

3:46.70

(1)

Julius

Solheim

Nittedal IL

9.10.70

Oslo/Bi

14.9.91

3:46.70

(2)

Nils Johan

Jacobsen

IL i BUL

24.2.63

Oslo/Bi

10.7.93

3:46.71

(7)

Jan Ove

Pilskog

SK Vidar

29.5.67

Karlskrona, SWE

26.7.94

3:46.79

(11)

Anders

Aukland

Tønsberg FIK

12.9.72

Oslo/Bi

9.6.92

3:46.9

(10)

Tor

Mathisen

Mo IL

1.7.48

Umeå, SWE

9.8.73

3:46.96

(9)

Kjetil

Ramstad

Haugesund IL

20.9.79

Heusden, BEL

20.7.02

3:46.97

(6)

Per Ove

Wengstad

SK Vidar

16.11.65

Moss

21.5.87

3:47.02

(3)

Olav

Bruflot

SK Vidar

16.9.65

Oslo/Bi

2.7.91

3:47.03

(7)

Erik Udø

Pedersen

Holum IL

9.4.94

Oslo/Bi

13.6.13

 

 

ß140

 

 

 

 

 

3:47.05

(1)

Knut W.

Svendsen

Kristiansands IF

27.11.63

Oslo/Bi

16.7.91

3:47.12

(5)

Inge

Kolstad

IL i BUL

11.7.61

Øvre Årdal

26.8.84

3:47.16

(9)

Stein

Engevold

SK Vidar

2.11.67

Nesbyen

16.8.87

3:47.16

(4)

Lasse

Jensen

IK Tjalve

23.9.67

Bergen/Fa

24.8.93

3:47.19

(8)

Anton

Bueie

Lillehammer IF

27.9.66

Overhalla

19.7.97

3:47.2

(6)

Svein

Berg

Steinkjer IFK

25.2.52

Oslo/Bi

24.6.75

3:47.22

(5)

Arve

Korsveien

Veldre IL

12.8.65

Oslo/Bi

21.7.88

3:47.3

(1)

Jan

Høiden

Hokåsen IL

5.1.51

Oslo/Bi

3.9.74

3:47.3

(2)

Olav

Doksrød

Gjerpen IF

14.6.52

Oslo/Bi

9.7.75

3:47.3

(7)

Kjell

Leira

IL i BUL

24.8.46

Oslo/Bi

28.6.77

 

 

ß150

 

 

 

 

 

3:47.37

(3)

Oddbjørn

Skogen

IK Tjalve

26.4.66

Stjørdal

24.7.93

3:47.39

(7)

Erik

Lodding

IK Tjalve

13.6.67

Stjørdal

19.8.89

3:47.4

(3)

Knut

Børø

Strindheim IL

28.9.48

Oslo/Bi

22.8.73

3:47.45

(2)

Oddmund

Roalkvam

Stord TIL

27.11.58

Oslo/Bi

29.7.86

3:47.5

(5)

Eirik

Berge

IK Tjalve

22.9.48

Oslo/Bi

23.5.78

3:47.5

(3)

Bjørn Olav

Ekren

Sunndal IL

11.4.62

Trondheim/Le

14.8.86

3:47.5

(5)

Knut

Høiaas

IL Gular

10.4.69

Stretford, GBR

21.8.90

3:47.50

(1)

Bjarte

Bogstad

IL Gular

14.9.63

Oslo/Bi

29.6.93

3:47.6

(5)

Pål

Benum

IL i BUL

3.8.35

Oslo/Bi

17.9.59

3:47.6

(3)

Nils

Jebsen

IK Tjalve

12.10.40

Oslo/Bi

28.8.68

 

 

ß160

 

 

 

 

 

3:47.60

(3)

Bjørn

Berre

Ready

10.12.61

Oslo/Bi

29.7.86

3:47.69

(4)

Petter

Nørve

IL Gular

27.4.69

Bergen/Fa

4.8.91

3:47.7

(3)

Jens Christian

Berge

IL i BUL

25.9.38

Oslo/Bi

10.8.64

3:47.7

(3)

Ivar

Andreassen

Herefoss IL

5.8.42

Oslo/Bi

3.9.64

3:47.7

(2)

Jon Olav

Viste

Stavanger IF

6.8.43

Oslo/Bi

27.6.66

3:47.7

(8)

Matthias

Lorentzen

Sarpsborg IL

28.3.52

Kil, SWE

20.8.78

3:47.71

(3)

Steinar

Opheim

IF Eiker-Kvikk

18.6.66

Oslo/Bi

15.6.85

3:47.74

(6)

Petter

Moe

IL Koll

20.3.60

Trondheim/Le

31.7.83

3:47.75

(9)

Per

Henriksen

Haugesund IL

21.3.68

Stjørdal

20.8.89

3:47.77

(3)

Ove Johnny

Valla

Mo IL

29.11.59

Oslo/Bi

21.7.84

 

 

ß170

 

 

 

 

 

3:47.8

(5)

Tor

Hansen

IF Sturla

27.9.48

Oslo/Bi

30.7.75

3:47.8

(3)

Sjur

Agdestein

IL Tyrving

16.1.56

Oslo/Bi

20.6.78

3:47.8

(5)

Truls

Nygaard

IL Gular

14.1.64

Oslo/Bi

22.6.89

3:47.84

(4)

Roar

Bye

Modum FIK

26.4.64

Oslo/Bi

15.6.85

3:47.85

(4)

Terje

Gautvik

IL Molde-Olymp

15.11.61

Oslo/Bi

18.8.88

3:47.92

(2)

Terje

Johnsen

FIK Ren-Eng

6.5.65

Oslo/Bi

15.9.90

3:47.96

(4)

Kjetil Røe

Edvardsen

IF Urædd

18.3.73

Drammen

31.5.95

3:47.96

(2)

Erik

Hovlandsdal

IL Norna-Salhus

18.6.89

Lillehammer

20.6.13

3:48.0

(1)

Jostein

Blænes

IL Gular

4.7.49

Bergen/Fa

9.8.75

3:48.0

(3)

Edvard

Dahl

Romedal IL

25.6.57

Oslo/St

21.6.82

 

 

ß180

 

 

 

 

 

3:48.0

(7)

Dag

Jensen

Brunlanes IL

10.5.63

Larvik/Lo

1.8.84

3:48.1

(1)

Tarald

Lindviksmoen

IF Sturla

28.9.54

Larvik/Lo

11.8.79

3:48.1

(2)

John

Bache-Bogstad

IF Minerva

1.2.61

Oslo/St

26.8.81

3:48.1

(4)

Roy

Andersen

IF Tønsberg-Kameratene

2.4.55

Oslo/St

18.8.82

3:48.10

(4)

Håkon

Haugen

Raufoss IL

3.5.51

Raufoss

30.5.81

3:48.17

(1)

Rune

Hvidsten

SK Vidar

7.10.63

Oslo/Bi

20.5.86

3:48.17

(3)

Fred Runar

Fjelltveit

BFG Fana

11.2.64

Odda

31.7.88

3:48.17

(6)

Francis

Konow

FIK Ren-Eng

10.4.67

Tønsberg

1.8.93

3:48.19

(1)

Stian

Flo

Sørild FIK

4.3.85

Göteborg, SWE

30.6.07

3:48.2

(6)

Arild Strøm

Andersen

IF Sturla

16.11.46

Oslo/Bi

19.7.72

 

 

ß190

 

 

 

 

 

3:48.2

(1)

Frode

Hansen

IL Gular

21.9.62

Voss

25.8.85

3:48.21

(1)

Pål

Corneliussen

Fana IL

7.8.60

Nesbyen

23.6.85

3:48.3

(1)

Helge

Knudsen

IL Skjalg

23.8.52

Sola

31.8.81

3:48.32

(9)

Arne Ivar

Anfinsen

IF Sturla

6.8.61

Walnut, USA

27.4.86

3:48.34

(5)

Bjørnar

Andersen

Stovnerkameratene

5.11.63

Oslo/Bi

18.8.88

3:48.4

(3)

Ivar

Isaksen

Oslo-Studentenes IL

25.4.37

Gjøvik

23.8.64

3:48.43

(8)

Magnus Hannevig

Pettersen

IF Sturla

29.4.95

Rieti, ITA

18.7.13

3:48.47

(1)

Lars

Røttingen

IL Gular

16.4.80

Sollentuna, SWE

28.6.05

3:48.5

(5)

Erling

Ødegaard

IL i BUL

16.12.29

Oslo/Bi

31.7.59

3:48.5

(4)

Haldor

Sesseng

Strindheim IL

26.4.50

Oslo/Bi

3.9.74

 

 

ß200

 

 

 

 

 

3:48.53

(9)

Atle

Nordbotten

IL Skjalg

11.12.58

Moss

3.9.89

3:48.6

(3)

Magne

Wullum

Halsa IL

22.4.48

Oslo/Bi

3.7.72

3:48.61

(6)

Frode

Stensås

Heimdal IF

13.1.63

Trondheim/Le

22.8.85

3:48.66

(6)

Jostein

Skeie

FIL Vossar

6.7.66

Oslo/Bi

15.6.85

3:48.66

(6)

Geir

Berg

IL i BUL

30.4.75

Falköping, SWE

15.8.00

3:48.7

(2)

Eiliv

Gjesdal

BFG Fana

11.6.70

Bergen/Fa

2.7.91

3:48.70

(6)

Per Kristian

Mørk

IK Tjalve

20.5.65

Oslo/Bi

4.7.92

3:48.71

(5)

Håkon

Vestbøstad

IL Gular

12.11.61

Byrkjelo

14.8.88

3:48.80

(6)

Børre Fjeld

Halvorsen

SK Vidar

19.5.70

Oslo/Bi

22.7.94

3:48.89

(9)

Lars Frode

Leknes

IL Gular

14.7.62

Bergen/Fa

6.7.87

 

 

ß210

 

 

 

 

 

3:48.9

(2)

Jan

Eide

Fana IL

25.2.53

Oslo/Bi

12.9.72

3:48.9

(2)

Roger

Øye

IL i BUL

30.4.55

Oslo/Bi

30.6.76

3:48.9

(4)

Terje

Johansen

IL i BUL, Tromsø

1.8.54

Bodø

6.7.80

3:48.9

(3)

Øystein

Øvsthus

Mjøsdalen IL

6.4.58

Bergen/Fa

18.8.81

3:48.99

(13)

Bjørn

Kilskar

IL i BUL

1.5.66

Oslo/Bi

13.7.88

3:49.0

(7)

Tore

Tvilde

FIL Vossar

13.7.49

Oslo/Bi

13.7.76

3:49.0

(6)

Knut

Øverberg

IK Tjalve

23.6.59

Oslo/St

21.6.82

3:49.07

(1)

Morten

Stabell-Hansen

Høybråten & Stovner IL

18.11.61

Oslo/Bi

20.6.84

3:49.1

(4)

Christian Fredrik

Eriksen

SK Vidar

1.6.49

Oslo/Bi

22.8.73

3:49.1

(4)

Reidar

Borge

IL Gular

29.5.51

Oslo/Bi

4.7.75

 

 

ß220

 

 

 

 

 

3:49.11

(1)

Gunnar

Skånøy

Strindheim IL

6.10.63

Trondheim/Le

8.6.90

3:49.11

(27)

Lars

Kjerengtrøen

IK Tjalve

7.6.79

Palo Alto, USA

26.3.04

3:49.2

(3)

Reidar

Søsveen

SK Oslo-Ørn

26.6.40

Bergen/Kr

25.7.63

3:49.2

(4)

Bjørn

Ravlo

IL Stjørdals-Blink

5.8.41

Bergen/Kr

25.7.63

3:49.2

(7)

Per

Haga

SK Vidar

5.3.48

Oslo/Bi

9.7.75

3:49.2

(1)

Paul

Skei

Gjerpen IF

31.7.61

Nadderud

23.8.82

3:49.34

(6)

Eirik

Gramstad

SK Vidar

24.9.84

Oslo/Bi

13.8.12

3:49.35

(4)

Kjetil Foss

Angeltvedt

IL Gular

3.12.85

Sollentuna, SWE

28.6.11

3:49.37

(3)

Svein Inge

Buhaug

IL i BUL

3.1.70

Oslo/Bi

24.5.94

3:49.39

(4)

Njål

Heggland

Sandnes IL

7.7.62

Oslo/Bi

20.9.86

 

 

ß230

 

 

 

 

 

3:49.4

(2)

Tormod

Hermansen

Oslo-Studentenes IL

23.4.40

Oslo/Bi

28.8.62

3:49.4

(1)

Odd

Aksnes

IK Tjalve

11.5.49

Oslo/Bi

17.6.75

3:49.4

(5)

Harald

Nygård

KFUM-kameratene

26.9.51

Oslo/Bi

12.7.79

3:49.44

(3)

Marius

Lundby

FIK Ren-Eng

19.1.75

Oslo/Bi

23.7.96

3:49.5

(2)

Tore

Jakobsen

Steinkjer FIK

5.4.70

Straumsnes

8.6.91

3:49.51

(3)

Olav

Sveen

Ready

17.6.57

Oslo/Bi

1.7.85

3:49.6

(7)

Øyvind

Dahl

IL i BUL

12.5.51

Oslo/Bi

20.6.78

3:49.6

(5)

Jarl Gaute

Aase

IL Skjalg

31.8.59

Stavanger/St

17.9.80

3:49.60

(6)

Thor Walter

Kristensen

Bøler IF

15.10.63

Raufoss

30.5.81

3:49.7

(2)

Inge

Lundeby

Oslo-Studentenes IL

8.1.44

Drammen

31.5.67

 

 

ß240

 

 

 

 

 

3:49.7

(4)

Svein

Husby

Strindheim IL

8.1.47

Brekstad

10.8.69

3:49.7

(6)

Stein

Tagge

SK Vidar

16.8.46

Oslo/Bi

18.6.70

3:49.73

(5)

Inge

Nessiøy

Raumnes & Årnes IL

22.10.57

Oslo/Bi

16.9.81

3:49.76

(3)

Jan Erik

Christiansen

BFG Fana

14.8.72

Bergen/Fa

6.8.97

3:49.8

(2)

Odd

Fuglem

Selbustrand IL

18.7.40

Oslo/Bi

28.7.65

3:49.8

(3)

Thorolf

Schrøder-Nielsen

IK Tjalve

2.4.48

Oslo/Bi

29.5.74

3:49.8

(5)

Atle

Fosse

IL Gular

2.4.48

Oslo/Bi

4.7.75

3:49.86

(5)

Asmund

Taarud

IK Tjalve

24.5.64

Øvre Årdal

25.8.84

3:49.9

(2)

Rolf

Vermelid

Tønsberg FIK

21.10.63

Oslo/St

25.7.84

3:49.92

(9)

Atle

Tanum

Sandnes IL

3.3.60

Oslo/Bi

29.7.86

 

 

ß250

 

 

 

 

 

3:49.92

(6)

Roar

Krogh

Ready

10.10.56

Oslo/Bi

18.8.87

3:49.93

(2)

Einar Gauslaa

Bergem

FIK Ren-Eng

3.10.84

Göteborg, SWE

30.6.07

3:49.99

(12)

Trond

Idland

Gjesdal IL

21.11.80

Oslo/Bi

29.7.05

3:50.0

(5)

Terje

Eide

Lillehammer IF

8.9.53

Bergen/Fa

9.8.75

3:50.0

(8)

Arne

Rikstad

IL Gular

30.3.57

Oslo/Bi

20.6.78

3:50.0

(2)

Dag

Øxnevad

IL Skjalg

11.9.64

Sandnes

12.6.85

3:50.03

(7)

Aasmund

Bjørnstad

IF Minerva

24.7.54

Oslo/Bi

18.7.83

3:50.04

(3)

Kurt

Henriksen

Fagernes IL, Narvik

3.3.57

Trondheim/Le

22.6.85

3:50.05

(2)

Rune

Opem

Stjørdal FIK

17.2.75

Oslo/Bi

30.5.00

3:50.1

(5)

Reidar

Andreassen

Herefoss IL

19.12.32

Oslo/Bi

27.7.60

 

 

ß260

 

 

 

 

 

3:50.1

(2)

Hans

Utkilen

IL Norrøna

15.12.42

Oslo/Bi

28.7.69

3:50.1

(8)

Ole

Kristensen

IL Gular

20.9.47

Oslo/Bi

19.7.72

3:50.14

(2)

Knut

Forthun

IL Gular

22.12.53

Bergen/Fa

18.5.82

3:50.2

(1)

Svein-Erik

Bøhler

Ski IL

5.3.47

Oslo/Bi

13.6.68

3:50.2

(6)

Inge

Simonsen

IL i BUL

1.7.53

Bergen/Fa

18.8.81

3:50.24

(9)

Ivar

Øyan

FIK Ren-Eng

15.2.66

Oslo/Bi

22.7.94

3:50.26

(5)

Svein Roger

Løken

Raufoss IL

3.10.56

Oslo/Bi

26.6.81

3:50.3

(2)

Einar

Førde

IK Tjalve

20.1.43

Trondheim/Le

18.8.63

3:50.3

(7)

Per Magne

Kristiansen

FIL Vossar

15.3.51

Bergen/Fa

18.8.81

3:50.3

(8)

Hans Petter

Holmerud

IK Tjalve

24.9.57

Oslo/St

21.6.82

 

 

ß270

 

 

 

 

 

3:50.3

(4)

Dag

Solvoll

IK Tjalve

22.5.61

Nadderud

26.8.85

3:50.31

(2)

Svein

Glomnes

IL Fri

18.7.67

Oslo/Bi

21.7.88

3:50.38

(5)

Jonny

Andersen

IL Fri

4.7.75

Bergen/Fa

28.7.99

3:50.4

(3)

Erik

Sarto

IK Tjalve

7.9.30

Oslo/Bi

2.9.54

3:50.4

(7)

Arne Germann

Spook

Larvik TIF

13.7.34

Oslo/Bi

9.8.62

3:50.4

(9)

Rolf Chr.

Kolstad

Aurskog-Høland FIL

22.6.56

Oslo/Bi

13.7.76

3:50.44

(3)

Torgeir

Fjerdrumsmoen

Lillehammer IF

19.11.56

Byrkjelo

4.7.82

3:50.49

(1)

Kristian

Brækkan

IK Tjalve

19.2.75

Huddinge, SWE

4.9.94

3:50.5

(1)

Ola

Tellesbø

IL i BUL

3.8.36

Oslo/Bi

31.8.63

3:50.5

(3)

Njål

Tveit

IL Skjalg

1.12.50

Oslo/Bi

5.7.74

 

 

ß280

 

 

 

 

 

3:50.56

(1)

Kenneth

Svendsen

IF Sturla

14.1.76

Charlotte, USA

14.4.01

3:50.6

(4)

Karl Erik

Lunaas

Il i BUL

21.3.22

Oslo/Bi

3.8.55

3:50.6

(3)

Arne

Risa

IL Gular

5.5.44

Oslo/Bi

7.6.72

3:50.6

(4)

Åge

Galgerud

IK Tjalve

23.3.47

Oslo/Bi

21.5.74

3:50.6

(3)

Geir

Forsberg

IF Minerva

26.2.58

Oslo/Bi

22.5.79

3:50.6

(4)

Yngvar

Christiansen

Oppsal IF

26.8.60

Oslo/St

24.7.85

3:50.61

(1)

Noralf

Herikstad

Undheim IL

16.11.72

Haugesund

24.6.98

3:50.63

(10)

Bjørnar Ustad